Friss hírek
- TOP-5.3.1 pályázati tájékoztató a helyi identitás és kohézió erősítése mezőcsáton és környékén
- TTP-KP-1/2020/1-000258 számú "Elfelejtett mesterségek" pályázat beszámolója
- TOP-3.2.1-15-BO1-2016-00089 ÖNKORMÁNYZATI ÉPÜLETEK ENERGETIKAI KORSZERŰSÍTÉSE KISGYŐR, KISTOKAJ, BÜKKARANYOS, TISZADOROGMA TELEPÜLÉSEKEN
- TOP-3.2.1-15-BO1-2016-00089 ÖNKORMÁNYZATI ÉPÜLETEK ENERGETIKAI KORSZERŰSÍTÉSE KISGYŐR, KISTOKAJ, BÜKKARANYOS, TISZADOROGMA TELEPÜLÉSEKEN
- Kompközlekedés indulása 2023.04.01-én
Népszerű bejegyzések
A földhasználati nyilvántartás fontosabb változásairól




2013. január 1-jével, illetve 2013. február 1-jével változnak a földhasználati nyilvántartási eljárásra vonatkozó szabályok. A módosult szabályozást a termőföldről szóló 1994. évi LV. törvényt (a továbbiakban: Tft.) módosító 2012. évi CCXIII. törvény, és a földhasználati nyilvántartás részletes szabályairól szóló 356/2007. (XII. 23.) Korm. rendeletet (a továbbiakban: Fönyr.) módosító 355/2012. (XII.13.) Korm. rendelet, valamint a 429/2012. (XII. 29.) Korm. rendelet tartalmazza.
2013. január 1-jével kibővült a földhasználati nyilvántartásba bejelentendő földhasználatok köre azáltal, hogy a földhasználóknak területi mértéktől függetlenül minden termőföld, valamint mező-, és erdőgazdasági belterületi föld – kivéve az erdő művelési ágú területek – használatát be kell jelenteniük a földhivatal felé. (Hatályon kívül helyezésre került ugyanis az a rendelkezés, miszerint a bejelentési kötelezettség csak az 1 hektár területnagyságot meghaladó földhasználatra vonatkozik.)
FELHÍVÁS




A földhasználati nyilvántartás fontosabb változásairól
A földhasználati nyilvántartási eljárásra vonatkozó szabályok 2013. január 1-jével megváltoztak, illetve 2013. február 1-jével változni fognak.
A termőföldről szóló törvény 2013. február 1-jével kötelező adatszolgáltatást ír elő a földhasználati nyilvántartásba már bejegyzett földhasználók számára. A magánszemély földhasználónak a személyi azonosítóját (személyi szám) és az állampolgárságát, gazdálkodó szervezet földhasználónak pedig a statisztikai azonosítóját (törzsszám) kell bejelentenie az ingatlanügyi hatóság felé.
Ezen rendelkezés a 2012. december 31-ig földhasználati nyilvántartásba bejegyzett földhasználókra vonatkozik. Adatszolgáltatási kötelezettségüknek 2013. március 30. napjáig azonosító adatközlési adatlapon tehetnek eleget, melyet a használt földterület fekvése szerint illetékes járási földhivatalhoz kell benyújtani. Ez a kötelezően használandó adatlap a földhivatalok hivatalos honlapjáról (www.foldhivatal.hu) a „nyomtatványok” menüpontból letölthető. Az adatközlési bejelentéssel indult eljárás díjmentes akkor, ha azzal együtt változás bejelentésére nem kerül sor.
Ha a földhasználó több járási földhivatal illetékességi területéhez tartozó termőföldet használ, úgy a bejelentését kizárólag egy földhivatal felé kell megtennie azzal, hogy az adatlapon fel kell tüntetnie azoknak a településeknek a nevét, amelyeken a nyilvántartásba vett földhasználatával érintett földrészletek vannak.
A földhivatal földhasználati bírsággal sújthatja azt a bejegyzett földhasználót, aki adatszolgáltatási kötelezettségének határidőn belül nem tesz eleget. 2013. január 1-jével a földhasználóknak területi mértéktől függetlenül minden termőföld, valamint mező-, és erdőgazdasági belterületi föld – kivéve az erdő művelési ágú területek – használatát be kell jelenteniük a földhivatal felé. A használat, a használatban bekövetkezett változás, valamint a használat megszűnése bejelentésekor a magánszemély földhasználók kötelesek megadni – az eddigi adatokon túl – a személyi azonosítójukat és az állampolgárságukat, a gazdálkodó szervezet földhasználók pedig a statisztikai azonosítójukat, illetve cégek esetében a cégjegyzékszámukat.
Falukarácsony 2012




További képekért klikk ide
Köszönjük a színvonalas műsort a Tiszadorogma Fejlődésért Egyesületnek és a műsorban szereplő gyerekeknek. A konyha dolgozóinak pedig köszönjük az ismét nagyon finomra sikerült pogácsát és kalácsot!
Tóth Zoltán, polgármester
A TÉLI IDŐSZAK VESZÉLYEI




Teendők és jótanácsok a balesetek megelőzése érdekében
1. Szén-monoxid-mérgezések megelőzése
A fűtési szezonban az ismételt figyelemfelhívások ellenére emelkedik a tüzelő- és fűtőberendezések meghibásodásából, vagy azok nem rendeltetésszerű használatából adódó tűzesetek és kéménytüzek száma, és mint „csendes gyilkos”, a szén-monoxid is minden évben szedi áldozatait. Az alábbiakban összegyűjtöttük a legfontosabb tudnivalókat, amelyekkel megelőzhető a tragédia.
A lakásokban, helyiségekben csak olyan fűtési rendszer létesíthető, illetőleg használható, amely rendeltetésszerű működése során nem okoz tüzet vagy robbanást. Csak engedélyezett típusú, kifogástalan műszaki állapotú tüzelő- és fűtőberendezést használjon, a gyártó által ajánlott tüzelőanyaggal. A tüzelőanyaggal üzemelő fűtőberendezés használatakor győződjön meg arról, hogy az állandó szellőzés megoldott!
A hibásan üzemelő gázkazán, a rosszul működő kémény szénmonoxid-mérgezést eredményezhet. Ennek megelőzésére szénmonoxid-érzékelő vásárlását javasoljuk, amely a szénmonoxid-koncentráció emelkedése esetén hangjelzéssel figyelmeztet a veszélyre. A termékek köre meglehetősen széles, ezért tanácstalanság esetén szakember segítségét kikérve célszerű választani.
A Mikulás ünnepség képei




A Mikulás ünnepség képei megtekinthetők a galériában, vagy ide kattintva.